עורך דין תאונות דרכים

מהי תאונת דרכים?

תאונת דרכים מוגדרת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים , תשל"ה -1975 כ"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". תאונה יכולה לקרות במסגרת נסיעה, חנייה, יציאה וכניסה לרכב, תיקון דרך או טיפול, הידרדרות הרכב או התהפכותו, נפילה של חלק מהרכב או המטען ועוד.

 

עורכי דין תאונות דרכים

סוגי תאונות דרכים

 

תאונות דרכים בין שני כלי רכב

 

תאונות דרכים עצמיות

 

תאונות אופנוע

 

תאונות דריסה של הולך רגל

 

תאונות דרכים כתאונת עבודה

 

תאונות דרכים עם אופניים

 

פגיעת נוסעים כתוצאה מבלימת אוטובוס

 

פגיעת נוסעים כתוצאה מעלייה וירידה מהרכב

 

פגיעה כתוצאת מטיפול ברכב (למשל כוויה כתוצאה מנגיעה במכסה מנוע לוהט)

 

הזכאות לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 חל עיקרון האחריות המוחלטת. כלומר נפגעי תאונות דרכים יהיו זכאים לפיצוי בגין פגיעה אשר נגרמה בגין תאונת דרכים ובתנאי כי התקיימו שלושת התנאים הנצברים הבאים: קיומה של תעודת ביטוח חובה תקפה למועד התאונה, רישיון נהיגה תקף למועד התאונה וקיומו של נזק גוף.

התביעה לפיצוי בגין תאונת הדרכים מוגשת נגד חברת הביטוח המבטחת את הרכב בו נסע הנפגע. במקרה של פגיעה בהולך רגל, התביעה תוגש כנגד חברת הביטוח המבטחת את הרכב הפוגע. במקרה של פגיעת פגע וברח, בו לא ידועה זהות הרכב הפוגע וזהות חברת הביטוח המבטחת, תוגש התביעה כנגד קרנית, גוף סטטוטורי המשפה פצועי תאונות דרכים אשר נפגעו בתאונות מסוג זה.

 

מה לעשות אחרי פגיעה בתאונת דרכים?

 

1.הקפידו לתעד את פרטי התאונה: הזמן והמיקום בהם אירעה התאונה, פרטי הרכבים המעורבים, רישום מספרי פוליסות הביטוח של הרכבים המעורבים בתאונה, רישום פרטי המעורבים, רישום פרטי התקשרות עם עדי ראיה לתאונה וצילום הנזק הנגרם לרכב

2. דווחו על התאונה לתחנת המשטרה הקרובה

3. יש לפנות בהקדם לחדר המיון, גם אם מדובר בפציעה הנדמית כקלה. יש להקפיד לקבל עותק של הגיליון הרפואי עם השחרור מבית החולים

4. המשך מעקב רפואי אצל רופא מומחה לתחום הפגיעה. יש לתעד את ההליכים והסדיקות הרפואיות

5. יש לאסוף קבלות הקשורות להוצאות בגין טיפול רפואי הקשור לפגיעה מהתאונה או להעסקת צד ג' לעזרה בהתנהלות או טיפול רפואי

     6. אין להיפגש לבד עם נציגי וחוקרי חברת הביטוח

 

 

האם כדאי להיעזר בשירותי עורך דין תאונות דרכים ומתי?

בוודאי! מוקדם ככל שניתן. המלצה זו חשובה פי כמה במקרה של פגיעה חמורה כתוצאה מתאונת הדרכים. כשנפגע צפוי להיות מרותק למיטתו במשך תקופה ארוכה ולהיות במצב של אי כשירות, ליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום תאונות דרכים ימקסם את מיצוי הזכויות של הנפגע בפנייה רלוונטית לטיפול וחוות דעת רפואית, מיצוי הזכאות מול חברת הביטוח באשר לגובה ומועד הפיצוי וכן בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי בסיוע ועזרה שיקומית.

 

משרד עורכי דיו, "הפירמה" מומחה בתחום תאונות הדרכים והנזיקין, ינהל עבורך את תיק התביעה, ילווה אותך לכל אורך התהליך, וייצג אותך במקצועיות מול חברות הביטוח.

 

עורכי דין תאונות דרכים

 

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס
08-6469368 או לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם