תביעות משרד הביטחון

שירות הסדיר ושירות המילואים במערכת הביטחון רווי בסיכונים רבים, וחיילנו נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה לפגיעות שונות: פציעה בקרב, פגיעה באימונים ועוד.

חוק הנכים (תגמולים ושיקום) התשי"ט - 1959 מאפשר לאנשי שירות הביטחון שנפגעו במהלך השירות או כתוצאה ממנו, לפנות לקצין התגמולים בתביעה להכרה בפגיעתם כדי לממש את זכויותיהם. אך לצערנו, ההתמודדות בין נבכי הבירוקרטיה אינה פשוטה ועל כן מומלץ להסתייע בעורך דין המומחה בתביעות מול משרד הביטחון למן הרגע הראשון.
מרגע הפגיעה, מפעילה מערכת הביטחון, באמצעות קציני הנפגעים לחץ על החייל הנפגע להגיש תביעה באופן עצמאי באמצעות רמ 2, מה שעלול לגרום לכך שהתביעה תוגש בצורה חובבנית ולא ימוצו מלוא זכויותיו של הנפגע.

משרדנו, מומחה בייצוג נפגעים מול משרד הביטחון, יידע לנסח את עיקרי הפגיעה בצורה מסודרת, משפטית, רהוטה ונכונה אשר תמקד את קצין התגמולים בסעיפי התקנות הרלוונטיים לפציעה ממנה הנך סובל ובכך יביא למיקסום סיכוייך לזכות בנכות גבוהה יותר עבור פגיעתך ומכאן בפיצויים גבוהים יותר .

לטובת הגשת התביעה בדרך הנכונה והיעילה ביותר למשרד הביטחון, יש לאסוף תיעוד שיוכיח את תביעתכם – דאגו לעותק מהגיליון הרפואי שלכם עבור כל טיפול שתקבלו. במקרה של פציעה הקפידו למלא דו"ח פציעה ולוודא שהוא חתום כדין. גם הצהרות מחבריך ליחידה ו/או המפקדים אשר היו עדים לפגיעה יסייעו רבות.

יש להדגיש כי יש לקשר בין הפגיעה לשירות הצבאי ולתנאי השירות, וללא הוכחת הקשר הישיר הזה, התביעה תידחה. לא כל מצב בו התחלתם את שירותכם הצבאי בריאים וסיימתם אותו כשאינכם בקו הבריאות הוא עילה לתביעה כנגד משרד הביטחון – יש להוכיח בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי קיים קשר סיבתי בין הפגיעה לשירות הצבאי. לכן, אין זה מומלץ להסתמך רק על מידע שקראתם ברשת, אלא רצוי להיוועץ בעורך דין המטפל בתביעות מול משרד הביטחון לפני הגשת התביעה.

אל תתייאשו – הדרך אמנם מפרכת, אך אם הנכם זכאים לכך, להחלטת משרד הביטחון באשר לפגיעתכם ובאשר לאחוזי הנכות להם אתם זכאים, השלכה הרת גורל על המשך חייכם. גם מבחינת גובה הפיצוי הכספי לו אתם זכאים וגם מבחינת הטבות רבות נוספות להן אתם זכאים לאורך כל חייכם: פטור ממיסים ומתשלומי ארנונה, מענק נישואים, מענק לימודים, תו נכה, הוצאות שיקום ועוד.

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס
08-6469368 או לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.