עורך דין נזקי גוף 

מחלות מקצוע ונפגעי עבודה:

מחלת מקצוע היא מחלה בה חלה העובד, שכיר או עצמאי, עקב עבודתו ו/או משלח ידו. להבדיל מתאונת עבודה הנגרמת מפגיעה חד פעמית במקום העבודה ו/או במסגרתה בזמן נתון, במחלת המקצוע לקה העובדה כתוצאה מחשיפה לגורם המזיק לאורך זמן.

 

מחלות המקצוע השכיחות הן:

 

- כאבי גב אשר נגרמו כתוצאה מעבודה פיזית קשה

 

ליקויים במיתרי הקול וצרידות שנגרמו כתוצאה מהרמת קול לאורך זמן. רבים מהלוקים במחלות אלה הם אוכלוסיית המורים

 

ליקויי שמיעה וטנטון כתוצאה מחשיפה לרעש במסגרת התפקיד. לדוגמא עובדי מוסך, עובדי דפוס, פחחים, עובדים במתקני ירי, חרטים, מסגרים, מפעילי מכונות ועוד

 

סרטן אשר נגרם מחשיפה לקרינה או לחומרים כימיים מסוכנים בסביבת העבודה.

 

 

לרשימת מחלות המקצוע המלאה כפי שנקבעו בפקודת התאונות ומחלות משלוח היד (הודעה) – 1954 לחץ כאן

 

נזקי גוף

ברבות השנים התמודד בית המשפט רבות עם תביעות עובדים אשר מחלתם אינה חלק מרשימת מחלת המקצוע, אך היא בעלת קשר ישיר לעבודתם ולתנאים בהם הועסקו. לכן, על מנת שלא לפגוע בעובדים אלו, הרחיב בית המשפט את ההכרה בנפגעי עבודה למצבי מיקרוטראומה, כלומר פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן הסבה נזק ועבור תאונות מגורמים שאינם נראים לעין כגון אירוע מוחי, אירוע לב, התפרצות של מחלת הסכרת ועוד. קבלת ייעוץ משפטי מקצועי  בגין פגיעות מיקרוטראומה ותאונות אחרות יוכל לזכות אתכם בפיצויים נכבדים.

תנאי הזכאות

בהתאם לחוק הביטוח הלאומי מחלת מקצוע תוכר ככזו רק אם יוכיח העובד כי קיים קשר ישיר בין התפתחות המחלה לעבודתו או לסביבה אליה נחשף במסגרתה. אין זה פשוט להוכיח קשר כזה, והמוסד לביטוח לאומי דורש עמידה בתנאים רבים על מנת שתובע יוכר כנפגע מחלת מקצוע. המוסד לביטוח לאומי דורש גם עמידה בפני וועדות רפואיות, אשר יקבעו אם התובע זכאי להכרה כחולה במחלת מקצוע, והיא זו אשר תקבע את אחוזי הנכות המגיעים לו לטובת קביעת גובה הפיצוי.

את התביעה למוסד לביטוח לאומי יש להגיש לא יאוחר משנה מגילוי המחלה או הפגיעה. לאחר מועד זה יבצע המוסד לביטוח לאומי קיזוז כספי מהפיצוי שנקבע בגין איחור בהגשת התביעה.

עורך דין נזקי גוף, המתמחה בתביעות בגין מחלת מקצוע ילווה אותך בהגשת התביעה, בהתנהלות מול הבירוקרטיה שדורש המוסד לביטוח לאומי וייצג אותך בצורה מקצועית מול הוועדות הרפואיות השונות, יגביר את סיכויי ההצלחה בהכרה של הלקות כמחלת מקצוע וימקסם את אחוזי הנכות והפיצוי להם תזכה. בנוסף, עורך דין נזיקין ידאג כי תמצה את מלוא זכויותיך מול הביטוח הלאומי לטיפול רפואי בגין המחלה, לריפוי ושיקום מקצועי.

עורך דין נזיקין, המומחה בתחום זה, יוכל לייעץ לך אם יש מקום לתביעה נזיקית נוספת כנגד המעביד או נגד צד ג' כגון חברת הביטוח, וייצג אותך לאורך הטיפול בתיק התביעה.

למשרד עורכי דין "הפירמה" הניסיון ארוך שנים והצלחות רבות בייצוג לקוחות מול המוסד לביטוח לאומי ומול הוועדות הרפואיות שלו.

עורך דין נזקי גוף

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס
08-6469368 או 
לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נשוב אליך בהקדם.