מחלות עור, מחלות מקצוע ומה שביניהן

על פי הוראת תקנה מספר 79 לתקנות המוסד לביטוח לאומי (נוסח משולב), תשנ"ה -1995, מדינת ישראל באמצעות המוסד לביטוח לאומי, מפצה עובדים ,באשר הם, אשר נגרמה להם "מחלה" כתוצאה מעבודתם.

חשיפה לאבק, נוזלים, מוצקים או גזים הגורמים למחלות עור בגופו של העובד, הינה פגיעה מוכרת כמחלת מקצוע ברשימה הסגורה אותה פרסם המוסד לביטוח לאומי ומופיעה כ: "עבודה בחומרים העשויים לגרום למחלות עור, הנגרמות ע"י אבק, נוזלים מוצקים או גזים"

 

אם הנכם סובלים מבעיה כזו, יתכן שמגיע לכם פיצוי גבוה מהמוסד לביטוח לאומי בגין מחלת מקצוע.

על הנפגע לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי , תוך שנה מיום גילוי המחלה, כפי שפונה במסגרת הליך של "תאונת עבודה".


ההבדל הוא שמחלת מקצוע, שלא כמו ב"תאונת עבודה" , לא ארעה בזמן ומקום מדויקים, למעשה, המחלה היא תוצר של פעולה מזיקה שהנפגע עושה בעבודתו ,במשך מספר שעות ביום, מספר ימים בשבוע ,במשך מספר שנים, ולכן המשיל בית הדין את מחלת המקצוע למים היכולים ליצור חור בסלע, בטפטוף בלתי פוסק על פני זמן רב.


על הנפגע להביא את כל ההוכחות בפני הוועדה של המוסד לביטוח לאומי ,התומכים בטענתו לפיה יש קשר סיבתי ברור בין המחלה לבין המקצוע.

 

באם קשר זה לא יוכח – תידחה תביעתו.

על מנת למקסם את סיכוייך להשגת נכות ההולמת את מחלתך, רצוי להגיע מוכן וערוך היטב לוועדה הרפואית .

על כן, מומלץ להיות מיוצג ע"י עו"ד נזיקין המומחה בתחום, אשר ידע להציג את בעיותיך הרפואיות כהלכה.


עורך דין בעל ידע מקצועי רחב בתחום הרפואה ותקנות המוסד לביטוח לאומי אשר ידע לנסח את עיקרי הפגיעה בצורה מסודרת, משפטית, רהוטה ונכונה אשר תמקד את הוועדה בסעיפי התקנות הרלוונטיים לפציעה/מחלה ממנה הנך סובל, ובכך יביא למיקסום סיכוייך לזכות בנכות גבוהה יותר עבור מחלתך ומכאן בפיצויים גבוהים יותר.


למשרד עורכי דין נזיקין, "הפירמה", ניסיון ארוך שנים והצלחות רבות בייצוג לקוחות מול המוסד לביטוח לאומי ומול הוועדות הרפואיות שלו.


לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס 08-6469368 או
לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.