עלות תאונות העבודה למשק הישראלי בשנה החולפת: 16 מיליארד שקלים

לאחרונה התקיים יום הבטיחות בכנסת אשר במהלכו דנה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בהשלכות הכלכליות ובדרכי המניעה של תאונות עבודה  בישראל. 

 

 

מנכ"ל המוסד לבטיחות ולגיהות דניאל חדד ומנהל מרכז המידע במוסד אמיר שקד עולה מסר כי:

עלות התשלומים הישירים מטעם המוסד לביטוח לאומי לנפגעי תאונות עבודה (דמי פגיעה, גמלאות נכות, גמלאות תלויים, הוצאות ריפוי והוצאות שיקום) עמדה בשנת 2013 על 4,021,241 מיליארד שקלים. עלויות עקיפות כמו נזקים שנגרמו לציוד ולמבנה, גיוס מחליפים וכיו"ב נאמדות בכ-12 מיליארד שקלים. סה"כ עלות תאונות העבודה למשק בשנה שעברה: 16 מיליארד ש"ח.

"זהו חישוב שמרני וייתכן מאוד שהעלויות וההוצאות גבוהות בהרבה", אמר שקד. מהנתונים עולה כי מדי שנה מתווספים חצי מיליארד שקלים להוצאות בגין תאונות עבודה.

בנוסף, נרשמו בשנה שעברה 280 אלף ימי היעדרות מעבודה כתוצאה מתאונות, בעלות 56 מיליון שקלים.

78 אלף איש קיבלו בשנה החולפת "דמי פגיעה" מהמוסד לביטוח לאומי.

מספר נפגעי העבודה המקבלים גמלאות נכות עולה באופן מתמיד, ובשנת 2013 עמד על 42 אלף איש.

תאונת עבודה הינה כל תאונה אשר התרחשה בעבודה, במהלכה או בעקבות אירוע חיצוני שקשור אליה, כגון: חופשה מטעם מקום העבודה או אירוע חברתי אחר:

- תאונה אשר ארעה תוך כדי ועקב עבודתו של עובד

- תאונה אשר ארעה בדרכו של עובד לעבודה או בחזרתו ממנה

- תאונת דרכים בזמן עבודתו, במהלך נסיעתו של העובד בין אם היה אמור להגיע למקום עבודתו או חזר ממנה ובין אם על ידי נשלח על ידי מעסיקו לבצע עבודה במסגרת תפקידו

אם גם אתה חלק מהסטטיסטיקה – אתה לא לבד מול הבירוקרטיה. נציג מטעמנו, בעל ידע מקצועי רחב בתחום הרפואה, בקיא בתקנות המוסד לביטוח לאומי אשר ידע לנסח את עיקרי הפגיעה בצורה מסודרת, משפטית, רהוטה ונכונה, ימקד את הוועדה הרפואית בסעיפי התקנות הרלוונטיים לפציעה ממנה הנך סובל ובכך יביא למקסום סיכוייך לזכות בנכות גבוהה יותר עבור פציעתך ומכאן בפיצויים גבוהים יותר .

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס 08-6469368 או לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.

למידע נוסף אודות תאונות עבודה לחץ כאן