עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתייחסת לכל אותן מקרים בהן רופאים מספקים שירותים לא זהירים, אשר גורמים לנזק למטופליהם ובמידה וכן היו נזהרים, אותו נזק לא היה נגרם. רשלנות רפואית מתייחסת לשירות שהרופא העניק למטופל שלו, בלי קשר לכוונה ולמטרה שהייתה לו. כך למשל, במידה ורופא החליט לתת מרשם של תרופה לא מתאימה שרופא אחר לא היה מחליט לתת וכשהתוצאות של השירות הרפואי הזיקו למטופל. במצב כזה ניתן לומר שהרופא התרשל בעבודתו והוא מעין אשם בכך. במקרים כאלו יינתן פיצוי לחולה שבמקום לקבל סיוע הרופא הזיק לו וגרם אצלו לבעיה רפואית.

 

על מנת שפגיעה במטופל תוכר כרשלנות רפואית צריכים להתקיים 3 התנאים הבאים:

 1. קיומו של טיפול רשלני רפואי – בו רופא או הצוות הרפואי סיפקו למטופל שירות לא זהיר, אשר רופא אחר לא היה מספק אותו.

2. קיומו של נזק

3. קשר ישיר בין הטיפול הרשלני לנזק והוכחה ברורה כי כתוצאה מהטיפול הרשלני נגרם הנזק למטופל.

 

לתביעות הקשורות לרשלנות רפואית יש נגיעה לכל תחומי הרפואה השונים: רשלנות רפואית באבחונים בהריון, רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית בניתוח, רשלנות באבחון מחלות, , אי אבחון מחלות, אי אבחון גידולים סרטניים, רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, רשלנות רפואית בטיפולי שיניים, רשלנות רפואית בבדיקות מעבדה, רשלנות רפואית במתן תרופות שגוי ועוד.

בשל הקושי להוכיח את התנאים המצטברים להוכחת רשלנות רפואית ולהכרה בה, מומלץ לפנות לעורך דין המומחה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית, להציג בפניו את המקרה בצורה מפורטת ומקיפה עד כמה שניתן. בהמשך יש לדאוג לאיסוף כל המסמכים הרפואיים הקשורים למקרה ולמסירתם לעורך הדין.
השלב הבא לפני הגשת התביעה הוא לפגוש רופא מומחה שייתן את חוות דעתו המקצועית לגבי המקרה ולשאלה האם היה קשר סיבתי בין הטיפול שניתן לבין הנזק שנגרם.

משרד עורכי דיו, "הפירמה" מומחה בתחום רשלנות רפואית, ינהל עבורך את תיק התביעה, ילווה אותך לכל אורך התהליך, וייצג אותך במקצועיות בערכאות הרלוונטיות.

 

doctor 500

 

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס
08-6469368 או לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.