פציעות ספורט

 

נזקי ופציעות ספורט כמחלת מקצוע

 

מחלות המקצוע השייכות לתחום זה אופייניות לשחקני כדורגל, כדורסל, או העוסקים בכל ספורט תחרותי אחר הגורם לשחיקה ולפגיעות אחרות בגוף .

 

על פי הוראת תקנה מספר 79 לתקנות המוסד לביטוח לאומי (נוסח משולב), תשנ"ה -1995, מדינת ישראל באמצעות המוסד לביטוח לאומי, מפצה עובדים ,באשר הם, אשר נגרמה להם "מחלה" כתוצאה מעבודתם. בתוספת השנייה לתקנות, מדובר ברשימה סגורה של מחלות מקצוע. חלקן של הפציעות כתוצאה מעיסוק מקצועי בפעילות ספורט כלולות ברשימה זו למשל בורסיטיס של הברך – תהליך שחיקת הברך בפעולות חוזרות ונשנות באימוני ספורט. לעומת זאת, חלקן הגדול של פציעות הספורט, אינן כלולות ברשימה זו. עם זאת, ברבות השנים, הגיעו עוד ועוד מקרים לבית הדין של ספורטאים רבים הסובלים מפגימות אחרות הקשורות בקשר ישיר לעבודתם כספורטאים בתחומם. ביהמ"ש קבע כי למרות שמקרים אלה לא מנויים ברשימה הסגורה של מחלות המקצוע, זכאי הנפגע לתבוע בגינן תחת הכותרת של פגיעות "מיקרוטראומה", כלומר פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן הסבה נזק. תחת הגדרה זו נכנסות פציעות ספורט רבות.

 

- קרעים במיניסקוס

 

- קרעים ברצועות הברך

 

- קרעים ברצועות הכתפיים

 

- קרעים ופגימות בגידים

 

- קרעים בשרירים

 

- נזקי עמוד שדרה

 

- שברי הליכה

 

 

אלה ועוד, יזכו את הספורטאי בפיצויים מאת המוסד לביטוח לאומי.

 

 

פגיעות ספורט כתאונת עבודה

 

אם אתה ספורטאי ונפצעת במהלך עבודתך (פגיעה בעבודה) בתחום זה או בתאונת דרכים, בדרך או בחזרה ממקום עבודתך (תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה) , מגיע לך פיצוי כספי בשווי עשרות אלפי שקלים.

עליך לפנות בתביעה למוסד לביטוח לאומי , תוך שנה מיום גילוי המחלה, במסגרת הליך של "תאונת עבודה". ראה לשונית "תאונת עבודה.

שחקני כדורסל רבים וספורטאים בכלל נפצעים במסגרת האימונים, משחקי הקבוצה, השתלמויות וכל פעילות אחרת מטעם הקבוצה ובאירועים בהם יש קשר הדוק וממשי למקום העבודה, זוהי, אם כן, פגיעה בעבודה.

על הנפגע להביא את כל ההוכחות בפני הוועדה של המוסד לביטוח לאומי ,התומכים בטענתו לפיה יש קשר סיבתי ברור בין המחלה לבין המקצוע.

באם קשר זה לא יוכח – תידחה תביעתו.

על מנת למקסם את סיכוייך להשגת נכות ההולמת את מחלתך, רצוי להגיע מוכן וערוך היטב לוועדה הרפואית .

על כן, מומלץ להיות מיוצג ע"י עו"ד נזיקין המומחה בתחום פציעות ספורט, אשר ידע להציג את בעיותיך הרפואיות כהלכה.

עורך דין בעל ידע מקצועי רחב בתחום הרפואה ותקנות המוסד לביטוח לאומי אשר ידע לנסח את עיקרי הפגיעה בצורה מסודרת, משפטית, רהוטה ונכונה, ימקד את הוועדה בסעיפי התקנות הרלוונטיים לפציעה/מחלה ממנה הנך סובל, ובכך יביא למיקסום סיכוייך לזכות בנכות גבוהה יותר עבור מחלתך ומכאן בפיצויים גבוהים יותר.

למשרד עורכי דין נזיקין, "הפירמה", ניסיון ארוך שנים והצלחות רבות בייצוג לקוחות מול המוסד לביטוח לאומי בתחום פציעות ספורט. המשרד מייצג שחקני כדורסל מהרמה הגבוהה ביותר. בין לקוחות המשרד: יובל נעימי, אלישי כדיר, דרור חג'ג', משה מזרחי ועוד רבים אחרים.

 פציעת ספורט

 

לשיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות, פנה אלינו ל"פירמה" בטלפקס
08-6469368 או לנייד שמספרו 052-6167561, או השאר פרטייך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.